Озокерафін- суміш озокериту і парафіну в ідеальних пропорціях, яка має низьку теплопровідність з високою теплоємністю. Озокерит і парафін продукти нафтового походження. Озокерафін можна використовувати в реабілітації, а так само для профілактики з метою теплового впливу на організм. Аплікації з озокерафіном нагрівають тканини, таким чином посилюється місцевий кровообіг.
Властивості озокерафіну:
- знеболююче
- протизапальне
- розсмоктуюче
- регенеруюче
Активні біологічні складові сприяють в реабілітації:
- опорно-рухового апарату;
- при травмах, ударах, розтягненнях;
- периферичної нервової системи;
- сечостатевій системі.
Підсилює ефект лікувальних гелів і масел. Добре поєднується з ЛФК, масажем, можна приймати будь-які бальнеологічні процедури (душі, ванни, лікувальні грязі, морські купання, впливу змінними або магнітними струмами). При цьому перерва між процедурами 1-2 години.
Спосіб застосування:
Перед застосуванням озокерит розтопити на водяній бані
- Нашарування: розплавлений озокерит (t 55-60 ° С) наносять на шкіру пласким пензлем, потім закривають компресним папером і загортають ковдрою.
- Озокеритова ванночка: кисть або стопу після нашарування пацієнт занурює в клейончатий мішок, наповнений розплавленим озокеритом більш високої температури (t 60-65 ° С).
- Cерветно-аплікаційна методика: на шкіру накладають серветки (8-10 шарів марлі, перекладених ватою), змочені розплавленим холонучим озокеритом. Потім накладають серветки, просочені більш гарячим озокеритом (t 65-70 ° С), закривають клейонкою і укутують ковдрою.
- Кюветно-аплікаційна методика: розплавлений озокерит розливають в кювети глибиною 5 см, викладені медичною клейонкою, яка виступає з кювети по краях на 5 см. Остигає в кюветі озокерит (t 50-54 ° С) разом з клейонкою виймають з кювети, накладають на тіло пацієнта і потім накривають ковдрою.
Тривалість процедури: 30-60 хвилин. Озокеритові процедури проводять щодня або через день.
Курс 15-20 процедур. Повторний курс через 3-4 місяці.
Можливо повторне використання озокериту. Перед повторним застосуванням, використаний озокерит, стерилізують нагріванням до (t 90-100 ° С) протягом 30-40 хвилин і додають до 20% свіжого озокериту. При появі ламкості і крихкості, до повторно використовуваної маси озокериту, можна додати вазелінове масло. Крім того, використаний озокерит необхідно очищати шляхом фільтрації в розплавленому вигляді через 2-3 шари марлі. Зберігати в оригінальній упаковці, в сухому, захищеному від світла та дітей місці, при температурі не вище 25 ° C.
Особливі вказівки:
При будь-якій методиці принципово важливо, щоб безпосередньо дотичний зі шкірою шар озокериту мав відносно низьку температуру (t 50-55 ° С). Це дає можливість уберегти поверхню тіла від безпосереднього контакту з більш гарячими шарами озокериту і уникнути опіків. Забезпечує досить тривалий вплив теплоносія і рівномірність прогрівання тканин протягом всієї процедури. Коли озокерит остигає і твердне, то злегка здавлює тканини, що також сприяє їх прогріванню. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря і при необхідності поставте шкірну крапельну пробу на переносимість препарату. Можливість повторного курсу узгоджувати з лікарем.
Протипоказання: індивідуальна чутливість на озокерит його компоненти. При гострих запальних процесах, вираженому атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, цирозі печінки, кісті яєчників, тиреотоксикозі, інфекційних захворюваннях, спадково-дегенеративних прогресуючих захворюваннях нервової системи, у другій половині вагітності і в період лактації.